................................................................................................................................................................................................................................................
   
 
 

AROMATERAPİ

Her şeyin doğamız, doğallığımız üzerinden işlediği gerçeğini yadsıyamayız. 
Aromaterapi, bitki bilimi üzerinden açılan, evrensel enerji alanları ile bağlanabilen çok geniş kapsamlı bir konudur. Aromaterapinin çeşitli uygulama sahaları vardır. Bizim değineceğimiz kısım ise aromaterapi yağları ile yapılan en bilindik metotlar üzerinedir. Bunlar, hava ile solunarak, banyo suyuna ilave edilerek ve masaj ile tatbik edilerek kullanılanlarıdır.

 

Hayatta her şey bir denge üzerine kurulu ve o kurulu olan denge üzerinden de işlemektedir. Yaşam, belirli bir şuur üzerinden algıladığımız gerçekliğimizin nimetlerini taşımaktadır ve herkesin şuuru kadarına cevap olmaktadır. Şu an ki Dünya düzeni, bizleri sınıflandırıp, bizi bize uymayan kalıplara sokmaya çalışır. Bizler de genel işleyiş hali üzerinden kendimizi o kalıplara uydurma gereği duyarız. Kalıp bize uymadığı zaman kendimizi değersiz hisseder,gerçek ihtiyacımızdan uzakta yaşamakta olduğumuz için de hastalıklı kişiler halini alırız. Ve içinde bulunduğumuz durumun ne olduğunu anlamadan, çaresizce problemlerimize cevaplar ararız.

 

Aromaterapi bizleri, yaşamış olduğumuz bu stres halinden sıyırıp, belli bir denge haline gelmemize yardımcı olur. Hava ile solunma ve banyo kısmının haricinde aromaterapi masaj ile uygulandığında, masajı yapan kişinin enerjiyi aktarım haliyle de etkisi daha bir farklı olur. Tabi aromaterapi yağı seçimi çok önemlidir. Bu anlamda kişinin gerçekte ihtiyacını karşılayan yağları kullanmak önem kazanır.    


 
         
 
© Copyright 2014. Tamamlayıcı Terapi.
Desing By MaXi