................................................................................................................................................................................................................................................
   
 
 

GENEL (KLASİK) MASAJ

Daha çok klasik olarak tabir edilen, vücudumuzun genel olarak ele alındığı masaj türüdür. Bizim genel masaj da uygulamış olduğumuz masaj tekniği batı Avrupa ekolüne dayanmakta olup, İsveç masajı adıyla da anılmaktadır. Yalnız İsveç masajından farkı, İsveç masajında masaja baş bölgesinden başlanıp ayakta bitirilmesi, bizim ekolümüzde ise ayaktan başlanıp baş bölgesinde bitirilmesidir.

Genel masaj tekniği, genelde biz masörlerin masaja ilk adım attığı, masajın temel manipülasyonlarını, insan anatomisini, fizyolojisini, iş ahlakını, terminolojisini… (v. d.) Öğrendiği, masörün alt yapısını oluşturan çok da önemli bir tekniktir.

Genel masaj, bedenimizin genel kan dolaşımını harekete geçirerek, vücudumuzun cilt üzerinden yüzeyel dolaşımına katkı sağladığı gibi, cilt altı, bağ ve kas dokusu üzerinden de fizyolojik etkiyle akciğerlerde difüzyon etkisini arttırır. Kas atrofisini önler, spazm ve krampları çözer. Kas fibrilleri yönünde uygulanırsa, hem kas güçlendirici ve geliştirici, hem de fibrozitleri çözücü etkisi görülür.          

         
Genel masaj, adı gibi genel bir etkiye sahip olduğundan, en çok tercih edilen masajdır.


 
         
© Copyright 2014. Tamamlayıcı Terapi.
Desing By MaXi