................................................................................................................................................................................................................................................
   
 

SHIATSU

Shiatsu, japon masaj tekniği olarak bilinmektedir. Birbirine benzerliği üzerinden açıklandığında, Çin’de bu tekniğe acupressure denilmektedir. Shiatsu, bedenimizdeki meridyen hatları boyunca çalışılan, genellikle el ve parmaklar kullanılarak beden üzerinde gerçekleştirdiğimiz presyon neticesinde, enerji, kas blokajlarının giderilmesi için uygulanan önemli bir tekniktir.  

Bedenlerimiz binlerce yıldır çözmeye çalıştığımız evrensel bir sahadır. Evrenin işleyişi üzerinden çözemediğimiz ne kadar konu varsa, bedenimiz üzerinde de o kadar konu vardır diye düşünmekteyim. Bedenlerimiz tam olarak ne olduğunu bilemediğimiz bir gücün neticesinde işlemektedir. Bu gücün bedenlerimizde nasıl işlediğine dair bir açıklama getiren geleneksel Çin tıbbı, bedenlerimiz üzerinde işleyen bu enerjiye Qui (chi), enerji hatlarına da bilindik adıyla meridyen olarak isim vermiştir. Bu inanış doğrultusunda, beden dengemizin bu hatlar üzerindeki doğru irtibatı neticesinde, sağlıkta kalacağı söylenmektedir.

Dünya telaşımız içerisinde gerçek dışı bir yaşam sürdüğümüzden, bu doğal işleyişin önü kesilmekte, dolayısıyla sağlığımız da bundan kötü etkilenmektedir. Shiatsu Masajı, bu döngünün işlemesine yardımcı olan sağaltıcı katkıyı sağlamaktadır.


 
         
     
© Copyright 2014. Tamamlayıcı Terapi.
Desing By MaXi